Yardımcı Sayfalar
Seçtiğiniz ürün sepete eklendi.

Sütlük Sosluk

Sevdikleriniz için birbirinden lezzetli sofralar hazırlarken ufak detaylarla yaptığınız yemeklerin tadını çok daha lezzetli hale getirebilirsiniz. Yaptığınız lezzetli yemeklere katacağınız onlarca farklı sos seçenekleri ile sevdiğiniz insanları masada mest ederken mutluluğunuzu çok daha yükseklerde yaşayabilirsiniz. Soslarınızı hazırlayabilmeniz için en büyük yardımcınız Karaca sosluk modelleri, her an yanınızda. Sosluk modelleriyle harika karışımlar yaratarak yemeğinizde ve tatlılarınızda farkınızı bir kez daha ortaya çıkarabilirsiniz. Kahvelerinizi sütlü seviyorsanız, sıklıkla süt tüketiyorsanız sütlük kullanarak sütlerinizi hem kaynatırken hem de servis ederken pratik davranmış olursunuz. Bu ürünle sütünüzü hızlı bir şekilde kaynatır aynı zamanda pratik bir şekilde servis edebilirsiniz. Sofralarınızın ve mutfağınızın tamamlayıcı birer parçaları olan sosluk ve sütlük modelleri Karaca'da! 

Karaca Sosluk Çeşitleri

Sevdiklerinizle birlikte lezzetli yemek masalarında buluşmuşken onlara ufak sürprizler yaparak şaşırtmak için soslar kullanabilirsiniz. Alışılmış bir yemeğin tadını Karaca sosluk yardımıyla çok daha farklı lezzete dönüştürebilirsiniz. Paslanmaz çelik malzemeden üretilen sosluk tercih ederek uzun yıllar boyunca aynı sosluk ile farklı soslar hazırlayabilirsiniz. Sunumlarınıza şıklık eklemek için gösterişli kulplarla dizayn edilmiştir. Düşük ısılarda bile rahat bir şekilde pişirme sağlayabilirsiniz ve kolay bir şekilde bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Bakıra karşı ilginiz varsa ve el işçiliğinden vazgeçmem diyorsanız bakır sosluk tercih edebilirsiniz. Karaca bakır sosluk özel seri üretimdir. Bakır madeninin yapısı gereği ısı dağılımını eşit şekilde dağıtır ve bu sayede soslarınızın kıvamını istediğinizin üstüne taşır. Bakır soslukların bulaşık makinesinde yıkanması önerilmemektedir. Uzun süreli kullanım sonrası kalaylama yaparak bakır sosluğunuzu daha uzun süre kullanım sağlayabilirsiniz.

Karaca Sütlük Çeşitleri

Sütünüzün daha çabuk ve daha iyi bir şekilde kıvama gelmesi adına Karaca sütlük takımı modellerini incelemelisiniz. Klasik ve şık görünümü bir arada yakalamak isteyenlerin genel tercihi paslanmaz çelik malzemeden üretilen sütlüklerdir. Bulaşık makinesinde kolay bir şekilde yıkayabilirsiniz. İndüksiyon dahil bütün ocaklarda kullanabilirsiniz. Bir diğer sütlük modeli granit sütlüklerdir. Leke tutmayan yüzey ve daha farklı bir görünüm tercih edenler için sütlük granit maddesiyle tasarlanarak sizlerin beğenisine sunulmuştur. Yanmaz, yapışmaz iç kaplama sayesinde sütlerinizi istediğiniz kıvama getirebilirsiniz. El yakmayan şık kulpuyla sunumunuza şıklık katabilirsiniz. Granit iç ve dış kaplama sayesinde kolay temizleme yapabilirsiniz. Sütlük ve sosluk için iki ayrı ürün tercih etmek istemiyor ve tek ürünle iki ayrı ihtiyacınızı karşılamak istiyorsanız Karaca sütlük sosluk çeşitleri sizler için üretildi! Yapışmaz iç yüzeyi sayesinde hem soslarınız hem de sütleriniz istediğiniz kıvamı alırken yapışma gerçekleşmez. Yüksek ısıya dayanabilen bu modeller, ısıyı eşit olarak dağıtması için özel alt tabanla dizayn edilmiştir. Yanmaz yapışmaz özellikli iç özelliği sayesinde kolay bir şekilde temizliğini sağlayabilirsiniz.

Bakır Sütlük Sosluk Bakımı Önerileri

Bakır maddesi yapısı gereği belirli bir kullanımdan sonra kararmaya başlayacaktır. Bakırın kararmasını engellemek ve uzun süreli kullanım sağlamak için periyodik olarak bakımını yaptırmanız gerekmektedir. Bakır sütlük ve sosluklarınızın kullanım sıklığınıza göre değişkenlik gösterse de ortalama olarak yılda bir kez kalaylanması gerekmektedir. Dış kısmında kararmalar daha erken görülebilir ve evde kendi imkânlarınızla ürünü çok kolay bir şekilde eski, parlak görünümüne kavuşturabilirsiniz. Limon içerisinde barındırdığı asidik maddelerle parlatıcı işlevi görmektedir. Limonla ya da limon kabuklarıyla sosluk veya sütlüklerinizin dış yüzeyini 10-15 dakika kadar ovmanız yeterli olacaktır. Ovduktan sonra güzel bir şekilde durulamanız ürününüzün eski parlaklığına kavuşmasına yardımcı olacaktır. Limon yerine domates de tercih ederek aynı yöntemi uygulayarak bakır ürününüze parlaklık kazandırabilirsiniz. Tarzınıza ve sunumunuza yakışacak sosluk ve sütlüklere Karaca’dan hızlı ve kolayca anında sahip olabilirsiniz.