Yardımcı Sayfalar
Seçtiğiniz ürün sepete eklendi.

Çay Fincan Takımı

Kahvaltıda, beş çayında ya da akşam sefası yaparken çay, sofraların baş tacıdır. Çayı servis etmek için ya çay bardağı ya da çayfincanı kullanılır. Fincanlar, çay bardağından oldukça farklı stil ve hacme sahiptir. Markadan markaya göre fincanın fiyatı ve kalitesi de değişmekte. Farklı renk ve seçeneklerde üretilen fincanlar oldukça rağbet görmektedir. Üzerine ilmek ilmek işlenen deseni ve şık duruşu ile göz alıcı etkiye sahiptir. İki kişilik, dört kişilik, altı kişilik ve on iki kişilik olmak üzere 4 farklı grup halinde satışa sunulmuştur. İkiliçayfincan takımı çekirdek aileler için kullanışlıdır. İki kişilik ve dört kişilik olan setleri hediye olarak da alabilirsiniz. Arkadaşınıza alınacak güzel hediyeler arasında da yerini alır. On iki kişilik ve altı kişilik çay fincan takımı ile kalabalık misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz.

Çay Fincan Takımı Çeşitleri

Çay servisi için üretilen fincanlar çeşit çeşittir. Boyutuna göre büyük ve küçük olmak üzere iki çeşitte kategorize edilmiştir. Stiline göre ayaklı ve ayaksız fincan takımı olarak iki seçeneklidir. Renkli olması ya da olmaması bakımından renkli ve sade olarak ikiye ayrılmıştır. Yapıldığı malzemeye göre porselen ve porselen olmayan diye ikiye ayrılmıştır. Porselen çay fincan takımı kalitesinden dolayı çokça tercih edildiği için porselen takımlarda diğer takımlara göre fiyat farkı olmaktadır. Renkli çay fincan takımları her yaş grubunun ilgisini çekecek şekilde üretilmiştir. Ayaklı çay fincan takımları ise pratikliği ile günlük yaşam için kullanımda uygundur. Konsol içerisine dizdiğinizde görselliğinden faydalanmak için de idealdir. Çay severlere özel olan büyük çay fincanı takımları da mevcuttur.

Çay Fincan Takımı Modelleri Nelerdir?

Özenle üretilen çay fincan takımı modelleri ilk bakışta dikkat çekmektedir. Karaca Sevilla fincan takımı porselenden yapılmıştır. Sıra dışı formuyla muazzam bir görünüme sahiptir. Beyaz zemin üzerine işlenmiş sade ve şık motifiyle ilgi çekmektedir. Carmite kare modeli ise köşeli yapısı ile dikkat çekmektedir. Elenie 6 kişilik seti de şeffaflığı ile ön plandadır. Renkli modelleri sevenler için de pembe çay fincan takımı oldukça idealdir. Mavi çay fincantakımı da pembesi kadar albenilidir. Canlı tonlar isterseniz pembe takım size hitap edecektir. Daha soft renkler sevenler için ise mavi takım satışa sunulmuştur. Karaca Vita takımı mavi, turuncu ve bej tonlarında üretilmiştir. Bu takım elde yıkamaya uygundur. Alternatif şıklık arayanlara özel olan Kız kulesi seti de üzerinde yeni çiçeklenmiş bir ağaç dalı ile ön plana çıkar. Baharı simgeleyen bu motif, çay fincan takımı meraklılarına sunulmuştur.

Çay Fincan Takımı Nasıl Temizlenir?

Fincan takımınızı temizlemeden önce hangi malzemeden yapıldığına dikkat etmelisiniz. Daha sonra temizleme kılavuzuna göz atmanız gerekebilir. Porselen ham maddeli çay fincan takımları elde de bulaşık makinesinde de yıkanabilir. Porselen haricinde bir maddeden yapılan fincan takımları, genelde elde yıkanmalıdır. Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer mevzu fincanda bulunan desenlerdir. Desenli fincanlar elde yıkamaya daha elverişlidir. Üzerindeki desenin kısa sürede zarar görmemesi için elde yıkanmalıdır. Desensiz ya da az desenli fincanların çoğu hem elde hem bulaşık makinesinde yıkanmaya uygundur. Bazı fincan takımları porselen olmasına karşın yüzde yüz porselenden yapılmamıştır. Bu tür fincan takımları da elde yıkandığı zaman görünümünü uzun süre korur. Cam modeller ise son derece pratiktir. Örneğin Karaca’nın Pia fincanının tasarımında cam kullanılmıştır. Tüm bu ürün seçenekleriyle hem zaman kazanabilir hem de mutfağınızı şenlendirebilirsiniz.