Yardımcı Sayfalar
Seçtiğiniz ürün sepete eklendi.

Fırın Kabı & Tepsisi

Fırın kapları ve tepsileri mutfakların en önemli ihtiyaçları arasındadır. Mutfakla ve pişirmekle arası iyi olan herkesin ilk tercihi olan Karaca fırın tepsisi ve fırın kabı geniş özellik yelpazeleriyle sizlere geniş pişirme özellikleri sunmaktadır. Bu özellikler sayesinde fırınlarınızda istediğiniz yemeği en güzel şekilde pişirme zevkine kavuşmuş olursunuz. Şık görünümleriyle ve üretim malzemelerine göre değişiklik gösteren çeşitleriyle Karaca fırın kapları ve tepsileri fırınlarınızdaki beklentilerinizi en yüksek düzeyde karşılar. Böylelikle sevdikleriniz için en güzel sofraları donatabilir ve sunumlarda sizlere sağladığı şık görünümleriyle mutfağınızın vazgeçilmez birer parçası haline getirebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayacak fırın tepsisi ve kaplarını Karaca’da geniş ürün yelpazesi çeşitleriyle sadece size özel fırsatlarla kolayca edinebilirsiniz.

Karaca Fırın Tepsisi

Karaca’da mutfağınız için en özel ürünleri bulabilir hem kendinize hem de en sevdiklerinize birer hediye alabilirsiniz. Fırın tepsisi çeşitleri üretildiği malzeme türüne göre gruplandırılmıştır. Alüminyum malzemeden üretilen fırın tepsiler sunumlarınızda ve mutfağınızda şık görünüm elde etmenizi sağlamak amacıyla krem rengiyle süslenmiştir. Pişirme işlemi bittikten sonra kolay bir şekilde bulaşık makinesinde temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bir fırın tepsisi karbon metal malzemeli üretimden oluşmuş modeldir. Pembenin tatlı rengini sevenler için pembe renk ile boyanarak mutfağınızın her eşyası ile uyum içinde olması sağlanmıştır. Yanmaz yapışmaz özel kaplama özelliği ile pişireceğiniz hiçbir ürün tepsiye yapışmaz. Yemeğinizi, kekinizi, pastanızı pişirirken yanma korkusu yaşamadan pişirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fırın tepsisi ölçüleri arasından ihtiyacınıza en uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz. Fırın tepsisi fiyatları da ürün ölçülerine göre değişiklik gösterecektir.

Karaca Fırın Kabı

Karaca fırın kapları ile birbirinden şekilli kekler yapabilir veya istediğiniz pastayı yanma yapışma korkusu yaşamadan gönül rahatlığıyla pişirebilirsiniz. Fırın kapları oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir. Farklı ihtiyaçlar için farklı seçenekleri üretilmiştir. Bu fırın kabı modellerinden birisi dikdörtgen fırın kabı modelidir. Dikdörtgen fırın kapları porselenin eşsiz görünümden vazgeçemeyenler için porselen malzeme ile tasarlanmıştır. Böylelikle kekinizi pişirdikten sonra sunumlarınızda porselen fırın kabı kullanarak gözlere de hitap edebilirsiniz. Dikdörtgen tercih etmeyenler için oval fırın kapları da bulunmaktadır. Zevkinize uygun renk ve tasarımlarla özel olarak üretilmiş porselen maddeli oval fırın kaplarını Karaca’da bulabilirsiniz.

Fırın Kapları Kullanımı

Fırın kapları ve tepsileri sizlere kullanım kolaylığı sağlıyor olsa da amacı dışında kullanmak ürününüze zarar verecektir. Bu nedenle ürününüzü belirtilen alanlar dışında kullanmamanız gerekmektedir. Örneğin bu ürünler, ocakta kullanım için uygun değildir. Fırın için üretilmiştir ve fırın dışında kullanımı ürününüzün ömründe kısalmalara yol açacaktır.

Fırın kabı ve fırın tepsisi ızgarada kullanım için uygun değildir. Fırın kaplarınızı yoğun kimyasallar ile yıkamaktan kaçınınız. Kaplarınızda herhangi bir çizik oluşmaması adına diğer tencerelerden ayrı muhafaza etmeniz daha sağlıklı bir yöntem olacaktır. Diğer tencerelerle birlikte kullanacaksanız alt kısımlarına tencere ayracı yerleştirmeniz çizilmelerin önüne geçecektir. Fırın kabını fırından çıkardığınız zaman çok ıslak zemine koymanız ürüne zarar vereceğinden bu işlemden kaçınmanız önerilmektedir.

Ani ısı değişimleri de ürün yüzeyine zarar verebilir. Fırınınız yüzeyinde kalan yiyecekleri temizlemek için bulaşık makinesini kullanmanız yeterli olacaktır. İnatçı lekeleri çıkarmak için tel vb. ürünler kullanmanız ürün üzerinde çizilmelere yol açacaktır. Bu nedenle ürüne zarar vermeyecek hassas sabunlar tercih ederek elde yıkama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bütün bunlara dikkat ettiğiniz sürece ürünlerinizin ömrü oldukça uzun olacaktır. Bütçeniz ve zevkiniz için en uygun ürünleri Karaca’dan güvenli ve hızlı alışveriş imkânıyla alabilirsiniz.