Yardımcı Sayfalar
Seçtiğiniz ürün sepete eklendi.

Narenciye Sıkacağı

Hazır meyve sularının içerisinde şeker ilavesi olabilir. Eğer siz de şekerin kısıtlandığı bir diyet programına uyuyorsanız veya meyvelerin içerdiği vitamin ve minerallerden faydalanmak istiyorsanız narenciye sıkacağı çeşitlerini kullanarak, tamamen doğal, şeker ilavesiz ve sağlıklı meyve suları hazırlayabilirsiniz. Bu ürünler meyve suyu elde etmenin en pratik yolunu sizlere sunar. Ürün çeşitleri arasında manuel, tam otomatik ve kollu seçenekler bulunur. Bu seçenekler arasından kendinize en uygun olanı seçerek hem kendinize hem de misafirlerinize lezzetli içecekler hazırlayabilirsiniz.

Manuel Narenciye Sıkacağı Çeşitleri

Manuel narenciye sıkacağı çeşitleri için elektrik gücünü kullanmanıza gerek kalmaz. Sabah kalktığınızda kendinize hızlıca bir limonata veya portakal suyu hazırlamak istiyorsanız bu ürünlerden birini kullanabilirsiniz. Yeni nesil ürünler, ergonomik tutuş sağlamak üzere tasarlanır. Bu sayede bu ürünleri kullanırken çok fazla efor harcamanıza gerek kalmaz. Limon, portakal, greyfurt veya mandalinayı bu ürünlerin orta noktasında çevirmeniz suyunu sıkmanız için yeterli olur. Çoğu ürün kendinden süzgeçlidir. Bu sayede çekirdek ayıklamak gibi bir dertle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Narenciye sıkacağı kollu çeşitleri de manuel ürünlerle benzerdir. Bu ürünleri kullanmak için öncelikle meyvenizi ikiye bölmeniz gerekir. Ardından ürünlerde bulunan orta bölmeye meyvenizi yerleştirebilirsiniz. Aydından ürünlerin kenarında yer alan kolu yavaşça aşağı doğru çekmeniz yeterli olur. Kol gücünüzle meyve preslenir. Presleme yöntemi sayesinde tamamen posadan ayrılır. Hızlı kullanım sağlayan bu ürünler, günlük kullanımlar için son derece ideal seçeneklerdir. Her birinin temizliği oldukça kolaydır. Genellikle tek parçadan oluşan narenciye sıkacağı manuel ürünleri, akan suyun altında yıkamanız yeterlidir. Kollu ürünleri de rahatlıkla yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Narenciye Sıkacağı Nasıl Kullanılır?

Portakal sıkma makinesi ile portakal suyu ve limonata gibi içecekleri hazırlamanız saniyeler sürer. Özellikle elektrik gücü ile çalışan modellerin kullanımlarının çok kolay olacağını söylemek gerekir. Narenciye sıkacağı elektrikli modellere meyveyi yerleştirdiğinizde ürünün orta kısmında yer alan bombeli kısım, hızla dönmeye başlar. Meyvenin suyunu orta kısımdaki filtreden geçirerek alt haznesinde biriktirir. Bu sayede size sadece meyveyi sıkmaya hazır hale getirmek için ikiye bölmek kalır. Bazı ürünler, meyve suyu sıkma özelliğinin yanı sıra ekstra bir aparatla rendeleme özelliğini de sizlere sunar. Bazı narenciye sıkacakları, katı meyve sıkacağına benzer bir yöntemle çalışır. Standart cihazlarda elektrik gücünün aktif olması için meyveyi sizin itmeniz gerekirken bu ürünler presleme işlemini de sizin yerinize yapar. Bu tarz ürünlerde narenciyenin aksine sert meyve suları da sıkılabilir. Elektrikli ürünlerin de temizliği tıpkı manuel ürünler gibi oldukça kolaydır. Genelde farklı aparatlardan oluşan narenciye sıkacağının, çıkarılabilir tüm bileşenleri makinede yıkanabilir özelliktedir. Ürün özellikleri modelden modele farklılık gösterebileceği için en doğru temizleme talimatı için kullanma kılavuzundan faydalanmanız gerekebilir.

Narenciye Sıkacağı Modellerinin Avantajları

Modelden modele farklılık gösterse bile narenciye sıkacağı fiyatları oldukça ekonomiktir. Meyve suları hazırlayabileceğiniz alternatif makinelere göre çok daha hesaplı fiyatlarla satışa sunulur. Gelişen teknoloji sayesinde tüm meyve sıkacaklarının kullanımı oldukça kolaydır. Ancak narenciye sıkacağı kullanımı, alternatiflerinden çok daha basittir. Narenciye sıkacağı tavsiyesi arıyorsanız kompakt modellere göz atmanız önerilir. Kompakt modellerin hepsi mutfağınızda fazla yer kaplamaz. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra ürünler, sıkma işlemi sırasında çok fazla ses çıkarmaz. Bu sayede mutfakta geçirilen sürenin daha konforlu olmasını sağlar. Bu ürünlerden birini seçerek lezzeti meyve suları hazırlayabilir ve öğünlerinize lezzet katabilirsiniz.